Відділ освіти Ізмаїльської райдержадміністрації

Допомога психологічної служби Кирничанської ЗОШ майбутнім першокласникам та їх батькам

У квітні щороку за планом психолога Кирничанської ЗОШ Куртєвої К.К. проводиться робота з дітьми старшого дошкільного віку та їх батьками, яка допомагає забезпечити успішний перехід до систематичного, організованого шкільного навчання.

Відомо, що готовність шкільного навчання – це бажання та усвідомлення необхідності вчитися, що виникає в результаті соціального дозрівання дитини, появи у неї внутрішніх суперечностей, яким визначають мотивацію до навчальної діяльності. За допомогою розвивальних занять «Я вже вмію», які дали змогу виявити особливості поведінки та характеру дітей, їх обізнаність про навколишній світ, виявлено, що всі діти йдуть на контакт та бажають навчатися в школі. Спеціальні психодіагностичні методики допомогли виявити  рівень шкільної зрілості. Респондентів з високим рівнем склало 31% та  середнім рівнем – 69%.

На батьківських зборах «Участь батьків у підготовці дитини до школи. Формування та розвиток когнітивних процесів» надана інформація що є шкільна зрілість або шкільна готовність до навчання, про особливості виховання та підготовки дітей до школи; представлені результати дослідження та надані рекомендації щодо формування позитивного ставлення дошкільнят до навчання в школі.

До школи ще декілька місяців. Це дає можливість майбутнім школярам за допомогою своїх батьків та оточуючих докласти певних зусиль, адже  від цього залежатимуть їхні успіхи в навчанні, подальший розвиток.

 

Практичний психолог К.К.Куртєва« повернутися до списку новин