Відділ освіти Ізмаїльської райдержадміністрації

Не дай нам Бог забути про цей травневий день

8 травня Україна  відзначає День пам’яті та примирення – пам’ятний День в Україні, що відзначається з 2015 року/

8 травня, в річницю перемоги над нацизмом у Європі. Відповідно до указу Президента України, метою відзначення є гідне вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу Антигітлерівської  коаліції у Другій світовій війні та висловлення поваги усім борцям проти нацизму.

Символом Дня пам’яті є квітка червоного маку. А гасло цього дня – «Пам’ятаємо – перемагаємо». В українській міфології мак – це символ сонця, пишної краси, волі, гордості, оберегу, а також крові та смерті. Червоний мак як символ  пам’яті жертв війни вперше використано в Україні з 2015 року на заходах, приурочених до роковин завершення другої світової війни. Графічне зображення – це своєрідна алюзія: з одного боку, воно уособлює квітку маку, з другого – кривавий слід від кулі.

Цій сумній темі був присвячений урок Мужності в 6- 5 класах.  На початку уроку діти ще раз розповіли історії своїх прадідів та прабабусь, які воювали у Великій Вітчизняній війні. Вони пригадували розповіді своїх бабусь та батьків.  А потім кожен учень виготовив вітальну листівку з червоним маком, на якій написав слова подяки за мирне небо та щасливе дитинство. Квітка у кожного вийшла особлива, як і кожен  ветеран, який захищав від фашистів нашу землю. Діти прикрасили листівки синьо-жовтими кольорами.

Як символ мирної України. На пшеничних полях, якої, під блакитним небом палають червоні маки. В знак пам’яті  тих, хто не повернувся до рідного дому. Вони будуть жити доти, доки ми будемо пам’ятаємо про них. Наприкінці уроку діти поклали квіти до пам’ятника Загиблим Воїнам.

 

Муравлівська  ЗОШ

Класний керівник

Зазуліна Надія Ігорівна« повернутися до списку новин